Zioła w terapii, żywieniu i kosmetyce

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy - Wydział Rolnictwa i Biotechnologii - we współpracy z Wydziałem Farmaceutycznym Collegium Medicum UMK w Toruniu zaprasza na konferencję "Zioła w terapii, żywieniu i kosmetyce", która odbędzie się 29 marca 2019 roku.

Konferencja dotyczy aktualnych problemów polskiego zielarstwa, pozyskiwania roślin leczniczych ze stanowisk naturalnych oraz integrowanych i ekologicznych upraw polowych. Szczególna uwaga będzie poświęcona roślinom leczniczym o aktualnym zastosowaniu w medycynie i profilaktyce zdrowia oraz związkom czynnym wykorzystywanym w żywieniu i dietetyce. Tematyką konferencji będą również surowce zielarskie wykorzystywane w kosmetyce.

Szczegółowe informacje, w tym program wydarzenia znajduje się na stronie konferencji ---> ziola.utp.edu.pl