XIII edycja kursu SBR w ramach Uniwersytetu Bałtyckiego


Zapraszamy 24.11.16 o godzinie 16.00 na spotkanie organizacyjne w sprawie kursu SBR, który odbędzie się w ramach Uniwersytetu Bałtyckiego.

W grudniu tego roku już po raz XIII rozpoczną się kursy organizowane w ramach Uniwersytety Bałtyckiego. Program Uniwersytetu Bałtyckiego powstał w Uppsali w Szwecji w 1991 roku. Aktualnie uczestnikami Programu Uniwersytetu Bałtyckiego są uniwersytety w krajach Regionu Bałtyckiego. Większość krajów uczestniczących w projekcie leży w zlewni Bałtyku czyli w obszarze, z którego wody spływają do Morza Bałtyckiego. Oprócz krajów leżących w bezpośrednim sąsiedztwie Bałtyku w skład sieci wchodzą także Czechy, Norwegia, Ukraina i  Białoruś. Program jest koordynowany przez Sekretariat Uppsala Centre for Sustainable Development (Uppsala University, Szwecja), a jednym z partnerów realizujących program jest Uniwersytet Technologiczno -Przyrodniczy w Bydgoszczy. Program uniwersytetu Bałtyckiego skupia się głównie zagadnieniach związanych z pojęciem zrównoważonego rozwoju oraz ochrony środowiska regionu Morza Bałtyckiego. 

Szczegółowy program i terminy poszczególnych zajęć

 

Więcej informacji udziela dr hab. inż. Anna K. Sawilska, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.