Zapraszamy na konferencję


 

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy, Wydział Rolnictwa i Biotechnologii we współpracy z Wydziałem Farmaceutycznym Collegium Medicum UMK w Toruniu zaprasza na konferencję "Zioła w terapii, żywieniu i kosmetyce".

Konferencja dotyczy aktualnych problemów polskiego zielarstwa, pozyskiwania roślin leczniczych ze stanowisk naturalnych oraz integrowanych i ekologicznych upraw polowych. Szczególna uwaga będzie poświęcona roślinom leczniczym o aktualnym zastosowaniu w medycynie i profilaktyce zdrowia oraz związkom czynnym wykorzystywanym w żywieniu i dietetyce. Tematyką konferencji będą również surowce zielarskie wykorzystywane w kosmetyce.

Targi surowców i produktów zielarskich, żywności prozdrowotnej oraz kosmetyków ekologicznych będą dostępne dla wszystkich zainteresowanych bezpłatnie. Będą one okazją do spotkania środowiska biznesu działającego w branży zielarskiej oraz zapoznania uczestników konferencji z najnowszymi produktami służącymi utrzymaniu zdrowia i urody i radości życia w zgodzie ze środowiskiem naturalnym.

Seminaria dla młodzieży poświęcone tematyce zielarskiej i zastosowaniu surowców wykazujących działanie terapeutyczne są bezpłatne

Przewodnicząca Rady Naukowej

Prof. dr hab. inż Jadwiga Andrzejewska

 

Szczegóły dotyczące konferencji znajdują się na stronie WWW (link do strony)